Zastosowanie skanera 3D w multimediach

 

Nasze skanery 3D znajdują zastosowanie w branży multimedialnej. Pozwalają tworzyć trójwymiarowe wizualizacje, atrakcyjne dla internautów i potencjalnych klientów, przeznaczone do publikacji na stronach internetowych.

Skanery 3D efektywnie wspomagają pracę producentów gier komputerowych oraz filmów. To dzięki nim powstają niezwykłe i wręcz niewiarygodne efekty specjalne. Procves tworzenia grafiki 3D oraz efektów specjalnych przebiega teraz znacznie szybciej i zazwyczaj bez niebezpiecznych akrobacji kaskaderskich. Postałe podczas skanowania 3D dane czyli skany 3D mogą być niemalże natychmiast przetwarzane za pomocą popularnych narzędzi do grafiki 3D, takich jak Autodesk 3Ds Max, Blender oraz ZBrush.

 

Moda - najnowsze trendy powstają w oparciu o skany 3D

 

Skaner Artec 3D jest w stanie wygenerować model 3D człowieka zaledwie w kilka minut. To fantastyczna wiadomość dla producentów odzieży i stylistów.! Dla kreatorów i producentów ubrań oznacza to bowiem, że są oni w stanie projektować i tworzyć nowe wzory swoich kolekcji w znacznie szybszym tempie i przy znacznym obniżeniu kosztów produkcji. 

Skanowanie całej postaci za pomocą skanera 3D

 

 

 

Wdrożenia skanerów 3D w mediach


Skanery Artec 3D zastosowano podczas produkcji takich filmów, jak „Czarna błyskawica”, „Opowieści z Narni”, „Harry Potter”, „World War Z” oraz „Teoria wielkiego podrywu" ("Big bang theory") Artykuł na ten temat znajdziesz tutaj:

Film Making of "August 8th":

Skanowanie 3D piłkarzy reprezentacji Brazylii: