Prezentacje skanerów 3D

 

Firma 3D Master specjalizuje się we wdrażaniu nowych technologii 3D do różnych dziedzin nauki i przemysłu. Wykorzystujemy innowacyjne metody 3D do usprawniania pracy i proponujemy naszym Klientom innowacyjny sprzęt i kompleksowe rozwiązania. W ofercie 3D Master posiadamy oprogramowanie ZW3D CAD/CAM ułatwiające pracę projektantom i konstruktorom, specjalistyczne urządzenia pomiarowe - precyzyjne skanery 3D marki Artec - przeznaczone do wykorzystania w produkcji przemysłowej, w inżynierii odwrotnej,  motoryzacji, meblarstwiew działach kontroli jakości oraz w innych dziedzinach: w medycynie, protetyce i ortopedii oraz w edukacji. Na zlecenie Klienta świadczymy usługi skanowania 3D - precyzyjne, szybkie, bezdotykowe pomiary. 

 

skanery3d eva Skaner 3D artec Spider
Skaner 3D marki Artec, model EVA Skaner 3D marki Artec, model SPACE SPIDER

 

Pod koniec listopada 2015 roku gościliśmy na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, gdzie zaprezentowaliśmy studentom AGH sposoby działania i możliwości wykorzystania ręcznych skanerów 3D marki Artec. Główną zaletą skanerów poza odpowiednimi parametrami i wysoką precyzją pomiarów jest ich poręczność. Skanery są lekkie, co umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc i wykonanie dokładnych skanów 3D, na bazie których tworzy się odpowiedni model 3D.

Podczas prezentacji studenci wydziałów mechanicznych mieli możliwość zapoznać się z budową skanerów 3D - modele Eva i Spider, poznać zasady skanowania 3D oraz zobaczyć gotowe efekty pracy po obróbce skanów w odpowiednim oprogramowaniu. Poniżej  krótka fotorelacja z prezentacji skanerów 3D. 

W procesie skanowania powstają poszczegółlne skany, które za pomocą oprogramowania Artec Studio łączą się w całość tworząc gotowy skan 3D. 

Skanowanie postaci jest całkiem bezpieczne dla zdrowia, gdyż skanery wykorzystują wiązki światła białego lub niebieskiego. 

 Jeśli chcesz zorganizować pokaz prezentacji skanerów 3D w firmie lub na swojej uczelni - zgłoś się do nas! Nasi eksperci od skanowania 3D pokażą możliwości działania skanerów oraz opowiedzą o możliwościach ich zastosowania w różnych sektorach przemysłu. Aby uzyskać szczegółowe informacje - wyślij Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

skan 3D AGH 1

skan 3D gotowy