Nowości

 

Skaner 3D Artec Eva - wyjątkowa okazja* 

 

Skaner Artec Eva promocja 30

Artec Eva to kompleksowe rozwiązanie do skanowania 3D: najwyższa precyzja pomiarów i ergonomia 

Oferowany przez nas skaner 3D Artec Eva zapewnia precyzyjny automatyczny pomiar i obróbkę wyników pomiarów z dokładnością do 0,1 mm.
To urządzenie pomiarowe pozwala natychmiast rozpocząć pracę, a dołączone do niego oprogramowanie sterująco-edycyjne Artec umożliwia sprawną obróbkę wyników i eksport do popularnych formatów. 

Artec EVA to mobilny, mały, ręczny skaner 3D w zamkniętej, ergonomicznej obudowie. Skaner EVA nie wymaga wykonywania dodatkowej każdorazowej kalibracji przez użytkownika końcowego. Kontrola urządzenia przeprowadzana jest zgodnie z normami UE na certyfikowanych zewnętrznie wzorcach.

W sprawie szczegółowej oferty promocyjnej skontaktuj się z nami:

Kontakt w sprawie promocji skanera 3D ARTEC

Jeśli chcesz poznać szczegóły naszej promocji prosimy o wypełnienie formularza.
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Lub skorzystaj z info@skanery3d.eu bądź telefonicznie (22) 846 21 50.

 

* Skaner 3D Artec Eva jest urządzeniem używanym w sposób profesjonalny przez Specjalistów ds. inżynierii odwrotnej 3D Master.

Podstawowe parametry skanera 3D Artec Eva:

Technologia: Skaner 3D w technologii światła białego

Rozdzielczość: 0,5 mm

Dokładność punktu 3D do: 0,1 mm na 100 cm

Dokładność punktu 3D do: 0,03 % na 100 cm

Rozdzielczność tekstury: 1.3 mp

Kolory: 24 bpp

Źródła światła: blyskająca żarówka (nie laser)

Odległość robocza: 0,4 -1 m

Liniowe pole widzenia: wys. x szer. zakres min.: 214 x 148 mm

Liniowe pole widzenia: wys. x szer. zakres maks.: 536 x 148 mm

Kątowe pole widzenia: wys. x szer.: 30 x 21 stopni

Predkość skanowania/ liczba klatek: 16 fps

Czas ekspozycji: 0.0002 s

Prędkość akwizycji danych do: 2 miliony punktów/s

Przetwarzanie wielowątkowe: tak

Wymiary wys. x gł. x szer. 261,5 x158,2 x 63,7 mm

Waga 0,85 kg/1,9 lb

Pobór mocy: 12V, 48 W

Interfejs: 1 x USB 2.0 USB 3.0 kompatybilny

Formaty wyjściowe: OBJ, PLY, WRL, STL, AOP, ASCII, PTX, E57, XYZRGB

Formaty wyjściowe dla pomiarów: CSV, DXF, XML

Zdolność przetwarzania: 40 milionów trójkątów/1GB RAM

Systemy operacyjne: Windows 7, 8, 10 = x 64

Minimalne wymagania sprzętowe: i5 lub i7 polecane, 12Gb RAM, NVIDIA GeForce 400 series

 

 


Skanowanie 3d piłkarza brazylia

Skanowanie 3D piłkarzy reprezentacji Brazylii

Skanowanie 3d piłkarzy

 
Skanery 3d Artec były wykorzystane do stworzenia realistycznych modeli 3D zawodników reprezentacji Brazylii w piłce nożnej. Miało to związek z projektem multimedialnym prowadzonym przez Globo Internacional, znanej grupy medialnej z Ameryki Łacińskiej. Jego szczegóły zostaną zaprezentowane wkrótce, jednak już teraz możemy zdradzić kilka informacji na ten temat.

Zespół Artec udał się do Genewy w Szwajcarii, aby tam spotkać się z piłkarzami Canarinhos przygotowującymi się do meczu z reprezentacją Włoch. Zadaniem pracowników Artec było dość wyraźne i szybkie skanowanie wszystkich graczy z drużyny. Znalezienie na to czasu w harmonogramie pracy piłkarzy było bardzo trudne, ponieważ mieli już zaplanowany trening i testy medyczne.

Szybkie i dokładne skanowanie skanerem 3D Artec Eva górnej części ciała każdego piłkarza, a także przetwarzanie wyników w oprogramowaniu Artec Studio zajęło tylko 5 godzin.

Skanowanie 3D było nowym i zabawnym doświadczeniem dla wszystkich zawodników, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z skanerami 3D. Początki nie były łatwe. Najpierw zeskanowano asystentów, aby pokazać drużynie, że cały proces jest całkowicie bezpieczny. Przykładowo Hernanes zamknął oczy, aby chronić je przed potężnym błyskiem skanera 3D EVA, ale szybko nabrał przekonania, że skaner nie zrobi mu żadnej krzywdy.

 skanowanie 3D piłkarzy brazylii
 

Podczas sesji ekipa Artec napotkała na pewne trudności...
Skanowanie 3D Dantego, znanego nie tylko z ogromnego talentu piłkarskiego, lecz również z ekstrawaganckiej fryzury w stylu afro okazało się dość skomplikowane. Jego kręcone i puchate włosy były wyzwaniem nawet dla skanera Eva. Na szczęście włosy innych zawodników były znacznie łatwiejsze do skanowania.

skanowanie 3d
 

Największym wyzwaniem dla piłkarzy okazało się spokojne siedzenie w bezruchu. Było wiele żartów, śmiechu i koleżeńskich docinek. Zawodnicy bawili się naprawdę doskonale i byli bardzo zadowoleni z eftków. Marcelo, jako osoba bardzo wesoła musiał być skanowany kilkakrotnie, ponieważ nie mógł się powstrzymać i za każdym razem wybuchał śmiechem.

skanowanie 3d


 
Wyposażona w skaner 3D Artec Eva, baterię do skanera i laptopa, ekipa Artec była w stanie zeskanować całą piłkarską reprezentację Brazylii oraz jej trenerów w bardzo krótkim czasie. Po zeskanowaniu więcej niż 25 osób, wszyscy byli podekscytowani: piłkarze z pierwszej ręki otrzymali informacje na temat skanowania 3D, Globo uzyskało dane 3D do projektu, a ekipa Artec spotkała osobiście piłkarzy reprezentacji Brazylii i nie przegapiła szansy, aby zdobyć kilka cennych autografów.

 

Czekamy na finał projektu Globo, aby poinformować o szczegółach.

 

Zobacz film z skanowania 3D reprezentacji:

 

 
(Źródło: artec3d.com)

 

Kompatybilność Artec Studio z systemem Windows 10

windows 10 Logo Artec 3D

 

Firma Artec przeprowadziła rozszerzone testy ze skanerami 3D Artec Eva i Artec Spider pod Windows 10, więc publikujemy ich wyniki.

Nasze testy obejmowały instalację Artec Studio, skanowanie 3D w różnych trybach i pełny post-processing.

Oba skanery testowano na dwóch najnowszych wersjach Artec Studio:

  • Artec Studio 9.2.5.4.
  • Artec Studio 10.1.0.92.

Instalacja

Instalacja Artec Studio i sterowników skanerów 3D Artec dla systemów Windows 10 odbywa się w zwykły sposób i jest podobna do instalacji aplikacji w systemie Windows 7 lub 8.

Na niektórych komputerach z systemem Windows 10, można napotkać komunikat ostrzegawczy (kod dpinst32), który należy pominąć i kontynuować instalację.

Wydajność skanowania (USB 2.0 i 3.0)

Zarówno skaner Artec Eva jak i Spider dobrze funkcjonowały we wszystkich trybach śledzenia w trakcie testów.

Niektóre komputery z systemem Windows 10 mogą zapewniać mniejszą szybkość skanowania urządzeniem Artec Eva, w przypadku gdy skaner jest podłączony do portu USB 3.0 i przechwytuje dane w trybie "Geometria + Tekstura". Wówczas szybkość skanowania (FPS) w dużej mierze zależy od chipsetu (proszę sprawdzić artykuł o zgodności USB 3.0 http://support.artec-group.com/hc/en-us/articles/203356122-USB-3-0-compatibility-Artec-Eva-Spider-Space-Spider-).

 

Post-processing - wydajność

Do tej pory nie odnotowano szczególnych problemów.

Jeśli chodzi o specyfikację sprzętową komputera to spełnia nasze wymagania minimalne, wydajność w systemie Windows 10 nie różni się od wyników post-processingu w systemie Windows 7 i 8.

* * *

Nasz zespół pomocy technicznej chętnie dostarczy więcej informacji i odpowie na wszystkie Państwa pytania. Prosimy wypełnić formularz http://www.skanery3d.eu/kontakt lub skontaktować się z nami pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

GEOMAGIC DESIGN X

Geomagic DESIGN X - oprogramowanie do skanerów 3D

 Projektowanie 3D na podstawie skanów 3D

 

geomagic design x

 

Geomagic Design X (dawniej Rapidform XOR) jest jedynym oprogramowaniem do inżynierii odwrotnej, który łączy w sobie program typu CAD z drzewem operacji z przetwarzaniem danych skanowania 3D, dzięki czemu można tworzyć edytowalne modele bryłowe zgodne z popularnymi programami CAD.

 

Cechy Geoamgic Design X

 

Tworzenie modeli CAD z drzewem operacji wczytywanym przez popularne programy CAD

Konwersja do preferowanego formatu pliku, w tym SolidWorks, Creo, NX, Inventor, AutoCAD, CATIA i innych

Chmury punktów, siatki trójkątów, powierzchnie oraz modelowanie bryłowe - wszystko w jednej aplikacji

W niezależnym badaniu nazwany "jedynym możliwym wyborem" dla parametrycznej inżynierii odwrotnej 

Geomagic Design X to najbardziej uniwersalny i funkcjonalny program przeznaczony do realizacji projektów inżynierii odwrotnej.  Geomagic Design X łączy informacje z projektu CAD z danymi uzyskanymi w wyniku skanowania 3D i przetworzonymi. W oparciu o funkcje Geomagic można tworzyć edytowalne stałe modele kompatybilne z Twoim oprogramowaniem CAD.

 

 

 Zamów prezentację

Najszybsza droga od skanowania 3D do projektów CAD

 

Elastyczne projektowanie 3D

Geomagic elastyczne projektowanie        

Geomagic Design X to program zaprojektowany specjalnie do przetwarzania danych uzyskanych wprocesie wysokiej jakości skanowania 3D. W oparciu o przetworzone dane powstają modele CAD.

Doskonałe efekty pracy w programie Geomagic osiągamy dzięki połączeniu automatycznie wygenerowanego modelu bryłowego z wybitnie dokładnymi powierzchniami, wiernie dopasowanymi do organicznych skanów 3D, edytowalnej siatki i przetwarzania w chmurze punktów. Geomagic Design X umożliwia skanowanie i odtworzanie niemalże wszystkich gotowych do produkcji wzorów.

 

Środowisko CAD dostosowane do potrzeb projektanta

 Geomagic projektowanie CAD

W łatwy sposób można włączyć opcję skanowania 3D do regularnego procesu projektowania. Dzięki temu praca nabierze tempa i będzie bardziej efektywna.  Geomagic Design X uzupełnia cały ekosystem projektowania, z możliwością pracy w SolidWorks®, Siemens NX®, Solid Edge, Autodesk Inventor®, PTC Pro / Creo® i ENGINEER®.

 

Przyśpieszenie terminu wprowadzenia produktu na rynek

 

Geomagic prototyp

Skrócenie czasu od pomysłu do realizacji projektu oraz szybkie wprowadzenie gotowego produktu na rynek - to marzenie większości współczesnych przedsiębiorców. Tworzenie prototypu od zera począwszy od ręcznego dokonywania pomiarów, rysowania modeli, oddzielnie szkicowanie poszczególnych elementów jest żmudną i czasochłonną pracą.

Geomagic daje możliwość stworzenia prototypu w wyniku skanowania 3D istniejących części i powiązania obiektów przy użyciu odpowiednich narzędzi programu CAD. Dzięki wykorzystaniu skanerów 3D i oprogramowania Geomagic i CAD oszczędzamy czas i przyśpieszamy moment wprowadzenia gotowego produktu na rynek. 

Zwiększenie możliwości projektowania

 

Geomagic projektowanie kompresor

Zamiast rozpoczynać pracę przy pustym ekranie, można zacząć projektowanie od skorzystania z danych pochodzących realnych obiektów.

Geomagic Design X to prosty sposób na tworzenie edytowalnych modeli w oparciu o dane uzyskane ze skanera 3D dzięki funkcjom programu CAD. Przetworzone dane zostaną włączone do istniejącego zamysłu projektowania inżynieryjnego.

Dokonanie niemożliwego

 

skan 3D ręka

Tworzenia produktów, które nie zostaną zaprojektowane bez użycia inżynierii odwrotnej, projektowanie niestandardowych części wymagających idealnego dopasowania do ludzkiego ciała, budowanie elementów, które doskonale integrują się z istniejącymi produktami, odtwarzanie złożonej geometrii, której nie można zmierzyć w inny sposób – to możliwe tylko przy pomocy  nowoczesnych rozwiązań 3D. 

 

Ranny tukan wkrótce otrzyma nowy wydrukowany w 3D dziób


 

Ten rok był jazdą bez trzymanki dla tego uroczego mieszkańca Kostaryki. W styczniu tukan znalazł się w schronisku po brutalnym czynie bandy nastolatków, którzy poważnie go okaleczeli. Chwilę po tym, gdy trafił na okładki lokalnych gazet, poruszył swoją historią czytelników do tego stopnia, że rozpoczęli oni kampanię crowdfundingową w internecie, aby wykonać dla niego protezę. Poznajcie Grecia, bohatera tej historii, który już niedługo będzie miał całkiem nowy zrekonstruowany dziób. A wszystko to za sprawą skanera 3D oraz drukarki 3D.

 

Tukan ranny

 

Aby pomóc tukanowi, aktualny rezydent miejscowego Centrum Ratowania Zwierząt ZooAve, stworzył brakującą część jego dzioba, dzięki wspólnym działaniom 4 lokalnych firm promujących technologie 3D, tzn. Ewa Corp, Elementos 3D, Publicidad Web i Grupo SG, dystrybutora Artec 3D i 3D Systems. Gdy rana tukana zagoiła się, w połowie marca dziób Grecia został zeskanowany przez ekipę Grupo SG.

Nie wiedząc jak tukan zareaguje na skanowanie 3D, zasugerowano znieczulenie go, Jednak Carmen Soto, weterynarz ZooAve koordynująca cały proces powstawania protezy dzioba, stanowczo sie temu sprzeciwiła. Ostatecznie wybrano opcję przypięcia Grecia specjalnymi pasami w taki sposób, aby ptak czuł się na tyle komfortowo, żeby wytrzymał nieruchomo przez 10 minut. W tym czasie skaner 3D zeskanował jego dziób bez narażania go na dodatkowy stres.

Praca okazała się prostsza niż się spodziewano dzięki użycia skanera 3D Artec Spider, który rejestruje najbardziej skomplikowane szczegóły, również w momencie, gdy obiekt lekko się porusza. Nie było więc potrzeby znieczulania Grecia. Właściwie wydawało się, że tukan nawet współpracował ułatwiając pracę skanującym – podczas całej sesji skanowania był bardzo spokojny. Skaner 3D Spider zarejestrował obraz 3D kikuta górnej części dzioba w wysokiej rozdzielczości, dostarczając danych niezbędnych do wykonania protezy.

Oto krótka relacja filmowa z sesji skanowania 3D:

https://www.youtube.com/watch?v=dW6EehPMk68


Teraz obraz 3D trafi w ręce modelarzy 3D z Ewa Corp i firmy drukarskiej 3D Elementos. Pracownicy firmy muszą przetestować różne materiały i wzory, aby upewnić się, że proteza będzie idealnie dopasowana bez uszkadzania pozostałej części dzioba. Plan zakłada wydrukowanie kilku prototypów protezy i kikuta, żeby zobaczyć jak do siebie pasują. Najprawdopodobniej proteza zostanie przymocowana do kikuta za pomocą kilku śrub, ponieważ każdy rodzaj kleju zawierający chemiczne komponenty mógłby zostać odrzucony przez organizm tukana.

Nowy dziób powinien umożliwić Greciowi samodzielne jedzenie. Obecnie ptak jest karmiony sztucznie przez pracowników ZooAve i samodzielnie może zjadać tylko niewielkie porcje pożywienia. 

 

Proteza musi być bardzo trwała i lekka, powinna również zapewnić regulację termalną, podobnie jak naturalny zdrowy dziób, który jest w zasadzie cienką ścianą kreatyny otaczającą wnętrze z gąbczastej kości. Największe wyzwanie stanowi jednak fakt, że tukan wciąż rośnie i możliwe, że w przeciągu kilku miesięcy będzie mu potrzebna nowa proteza.
Trzymajcie kciuki za Grecia i dalej śledźcie jego historię – sprawdzajcie aktualizację.

 

tukan dziob rekonstrukcja