ZBrush - STWÓRZ WŁASNY ŚWIAT 3D

 

 

 Skan 3D wykonany za pomocą skanera 3D Artec Eva. Brakujące elementy zostały wyrzeźbione w programie ZBrush

 

ZBrush to program do rzeźbienia 3D, malowania czy obróbki skanów 3D.

Zbrush ma oryginalny  interfejs, który umożliwia płynną i szybką pracę. Największym atutem programu Zbrush są zaawansowane narzędzia do modelowania 3D i rzeźbienia o wyjątkowej użyteczności i intuicyjności. ZBrush został dostosowany do pracy na bardzo gęstej geometrii. Daje możliwość pracy na wielu milionach punktów i służy do tworzenia niemal pozbawionego ograniczeń technicznych.  

Zbrush to także doskonałe narzędzie do pracy nad geometrią uzyskaną za pomocą skanerów 3D. Obecnie Zbrush jest jednym z najbardziej popularnych i niezbędnych programów  w procesie skanowania i drukowania w 3D. W oparciu o pliki STL pozwala tworzyć niesamowite dzieła ze świata fantazji. Zbrush umożliwia użytkownikom wygodne renderowanie i tworzenie realistycznych postaci i obrazów. 

ZBrush to także wyjątkowo sprawny silnik renderujący. Umożliwia renderowanie modelu bez konieczności eksportu do innych aplikacji. Renderowanie w programie ZBrush łączy w sobie szybkość z jakością. Symulowanie materiałów może także odbywać się w czasie rzeczywistym dzięki tzw. Matcap-om. Umożliwiają one uzyskanie szczegółowego efektu powierzchni bez poświęcania czasu na proces renderowania.

 

 Detale, tekstura oraz rendering zostały wykonane w programie ZBrush

Zbrush cena

Cena programu jest przystępna, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę bardzo przyjazną politykę producenta oprogramowania:  kolejne aktualizacje Zbrush'a są darmowe.  ZBrush używany jest nie tylko przez największe studia filmowe, twórców gier komputerowych oraz wyspecjalizowane studia graficzne produkujące różne rodzaje grafik. To również znakomite oprogramowanie dla entuzjastów tworzenia w 3D.

 

ZBrush 4 zastosowanie w sztuce

 

Dzięki algorytmom tworzenia geometrii w dowolnym momencie, ZBrush umożliwia szukanie dowolnych kształtów bez potrzeby dbania o topologię. Dzięki technologii Dynamesh geometria nie utraci niezbędnej rozdzielczości. Automatyczny proces ZRemesher sprawia, że w dowolnym momencie możemyuzyskać czystą siatkę z zachowanymi detalami oryginału.

 

Zbrush w sztuce

Obraz został wykreowany za pomocą Pixologic™ ZBrush® 4R6

 ZBrush to program bazujący nie tylko na geometrii, lecz również na bogatej gamie kolorze. Dzięki kolorom wierzchołków można dowolnie malować po powierzchni geometrii.

 

ZBrush w nauce

 

Wartość ZBrusha jest także nieoceniona podczas realizacji projektów naukowych. To idealne narzędzie do opracowania plików przeznaczonych do druku 3D. Zbrush wykoprzystuje się w procesie tzw. szybkiego prototypowania. Darmowe rozszerzenie umożliwa pracę z plikami STL.

 

Digitalizacja zabytków

 

Skan 3D wykonany za pomocą skanera 3D Artec Spider z nałożoną za zdjęcia teksturą w programie ZBrush