Leios - program do obróbki skanów 3D

 

leios

 

Leios – to program do obróbki skanów 3D. Profesjonalne narzędzie Leios stanowi niezbędny element skanera 3D. To integralny komponent  rozwiązań 3D - użyteczny w procesie skanowania 3D  - służy do przetwarzania skanów. Przekształca dane uzyskane podczas skanowania 3d (chmura punktów lub siatka trójkątów STL) w kompletny i opracowany model 3D lub powierzchnię NURBS

Leios to program wykorzystywany w pracy nad skanami w różnych sektorach przemysłu, mi.in. znajduje zastosowanie podczas zaawansowanych prac inżynierii odwrotnej. Wyposażony w funkcje skutecznego opracowywania skanów, edycji i przekształcania chmur punktów w siatki trójkątów, pozwala na efektywne i szybkie przetwarzanie modeli STL w modele 3D.

 

Program Leios eksportuje dane w różnych formatach standardowych, aby wykorzystać je w projektowaniu przemysłowym oraz innych dziedzinach nauki, t.j. archeologia, medycyna, przemysł rozrywkowy - multimedia.

 

przyklad leios

 

Leios program do skanów 3DNajważniejsze funkcje Leios:

 

       Program Leios to dynamiczny, użyteczny i uniwersalny program 3D, który posiada kompletne narzędzia 3D. Leios daje szerokie możliwości działania, m.in.:

- praca na skanach 3D – bezpośrednio uzyskanych ze skanera 3D

- edycja chmury punktów

- import/eksport popularnych formatów *asc, *txt, *dat, *asd, *cwk, *wd, *opt, *v3d, *xyz

- zamiana chmur punktów w siatki trójkątów i edycja siatek trójkątów 

- import/eksport formatów *stl, *vrml, *obj, *ply

- automatyczne lub ręczne tworzenie powierzchni NURBS z siatek trójkątów

      - import / eksport popularnych formatów CAD *iges, *stp, *sat, *dxf