O NAS

3D MASTER oferuje kompleksowe, wszechstronne i nowoczesne rozwiązania z zakresu wykorzystania technologii 3D w wielu dziedzinach, m.in: przemysł, inżynieria odwrotna, nauka i edukacja, medycyna, muzealnictwo i grafika komputerowa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: precyzyjne urządzenia pomiarowe skanery 3D oraz zintegrowane oprogramowanie 3D CAD/CAM. Proponujemy także usługi skanowania 3D i druku 3D. Jesteśmy renomowanym dystrybutorem systemów CAD 3D / CAM - ZW3D, oprogramowania dla maszyn CNC. W ofercie proponujemy drukarki 3D i urządzenia dodatkowe. Świadczymy usługi doradztwa technicznego i szeroki zakres specjalistycznych szkoleń - w ofercie m.in. szkolenie CNC. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na kompleksową realizację wdrożeń w myśl naszej idei - "Od pomysłu do realizacji".

Nowe rozwiązanie eksportu skanów dla użytkowników SolidWorks

 

Mamy dla Państwa kolejną dobrą wiadomość: nowe pakiety eksportu skanów do programów CAD są już dostępne dla użytkowników SolidWorks

Artec 3D podjął współpracę ze światowej sławy liderami na rynku oprogramowania CAD, aby dostarczyć inżynierom i projektantom najlepsze rozwiązania 3D. Jedną z najbardziej oczekiwanych i ciekawych funkcji jest możliwość łatwego eksportu skanów do programów CAD za pomocą jednego kliknięcia. 

Użytkownicy Artec Studio 11 mogą teraz eksportować modele 3D bezpośrednio do programu SolidWorks używając jednej z dwóch profesjonalnych wtyczek, nowego programu Geomagic dla SolidWorks lub DezignWorks. 

SolidWorks jako jeden z najbardziej rozpoznawanych i najczęściej stosowanych programów CAD na świecie, jest świetnym rozwiązaniem dla inżynierii odwrotnej, wzornictwa przemysłowego, szybkiego prototypowania oraz analiz. Dystrybutorów oprogramowania Geomagic oraz Artec udostępniają  dwa rodzaje wtyczek. Można je kupić osobno lub w ekonomiczniejszej opcji w pakiecie.

 

skanowanie 3D solidworks

 

Nowy dodatek Geomagic został opracowany przez 3D Systems. Program zaprojektowano specjalnie do konwersji skanów 3D na modele bryłowe. Geomagic daje użytkownikom szerokie możliwości, m.in.: 

- edycja siatek trójkątów STL i chmury punktów

- automatyczne lub manualne wstawianie prymitywów

- dokładne i szybkie dopasowywanie powierzchni do skanów 3D typu organicznego 

Powyższe funkcje umożliwiają tworzenie użytecznych modeli bryłowych.  

Teraz można zeskanować dowolny obiekt i stworzyć gotowe rozwiązania produkcyjne

 

geomagic dla solidworks

Rysunek 2 Modele bryłowe stworzone w SolidWorks

 

DezignWorks 

Dodatek DezignWorks został opracowany przez firmę Creative Dezign Concepts Inc. To długoletni i ceniony Partner SOLIDWORKS  z dużym doświadczeniem w zakresie rozwiązań 3D. Wtyczka DEZIGNWorks została zaprojektowana specjalnie do pracy w SolidWorks zapewniając rozszerzenie parametrów środowiska oraz szybki i wygodny eksport plików.

 

Design X zmiana skanu na model

Rysunek 3 Zmiana skanu na model w Design X

 

Design X analiza odchyłek

Rysunek 4  Analiza odchyłek w Design X

Użytkownicy Design X mogą w podobny sposób korzystać z nowego, bezproblemowego eksportu Z Artec Studio 11. Specjalne pakiety cenowe dla skanerów 3D Artec, Artec Studio i Design X również są dostępne u dystrybutorów Artec 3D.