O NAS

3D MASTER oferuje kompleksowe, wszechstronne i nowoczesne rozwiązania z zakresu wykorzystania technologii 3D w wielu dziedzinach, m.in: przemysł, inżynieria odwrotna, nauka i edukacja, medycyna, muzealnictwo i grafika komputerowa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: precyzyjne urządzenia pomiarowe skanery 3D oraz zintegrowane oprogramowanie 3D CAD/CAM. Proponujemy także usługi skanowania 3D i druku 3D. Jesteśmy renomowanym dystrybutorem systemów CAD 3D / CAM - ZW3D, oprogramowania dla maszyn CNC. W ofercie proponujemy drukarki 3D i urządzenia dodatkowe. Świadczymy usługi doradztwa technicznego i szeroki zakres specjalistycznych szkoleń - w ofercie m.in. szkolenie CNC. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na kompleksową realizację wdrożeń w myśl naszej idei - "Od pomysłu do realizacji".

Model 3D, czyli shapie w parkach rozrywki

 

Kabina Skanowania 3D wciąż znajduje się w w centrum uwagi w największych parkach rozrywki w USA oraz na światowych targach expo. 

Błyskawiczne skanowanie 3D całego ciała za pośrednictwem specjalnej metody Instant firmy Artec w Kabinie Skanowania 3D wzbudza ogromne zainteresowanie na największych międzynarodowych targach dla branży rozrywkowej, zwłaszcza na IAAPA Expo 2015, które odbyły się w Orlando na Florydzie między 17 a 20 listopada 2015 r.

Kabina Skanowania 3D dzięki możliwościom tworzenia gotowych do druku i udostępnienia na Facebooku modeli 3D  klientów, znanych jako shapies, to potężny generator zysków dla kompleksowych parków rozrywki, aquaparków, obiektów kinowych, muzeów oraz wielu innych licznie odwiedzanych miejsc rozrywki. Branża rozrywkowa nie ustaje w poszukiwaniu coraz to nowych, innowacyjnych rozwiązań, które przyciągną tłumy chętnych, a tym samym krociowe zyski. Amerykańskie parki rozrywki coraz częściej sięgają po technologiczne rozwiązania spod znaku 3D udostępniając publice możliwość korzystania z najnowszych osiągnięć skanerów i drukarek. 

Okazuje się, że skanowanie ludzi nie jest wybitnie skomplikowanym procesem i nie trwa o wiele dłużej niż zrobienie błyskawicznego zdjęcia w budce hipermarketu. Modele 3D drukowane w postaci mini figurek wspaniale odwzorowują Twój wygląd, sylwetkę oraz cechy szczególne, a nawet wyraz twarzy w najdrobniejszych szczegółach. Nic więc dziwnego, że popularność shapie rośnie! Jest to bowiem nowy, unikalny sposób, aby zachować wspomnienia z najszczęśliwszych momentów życia, takich jak dni spędzone w parku rozrywki.

 

skanowanie 3D shapie

 

Spośród ponad 1000 wystawców obecnych na targach IAAPA, Artec jest jedną z niewielu firm przedstawionych w raporcie wideo dotyczącym show sporządzonym przez AttractionsMagazine.com To jedyny magazyn w Orlando, który prezentuje wszystkie lokalne atrakcje turystyczne. 

Jedna z prowadzących ten słynny video blog, Elisa Goldmana, poddała się procesowi skanowania 3D i otrzymała swój portret 3D czyli shapie.  Poniżej video relacja Andreja Vakulenko z Artec Group o tym jak powstają trójwymiarowe portrety potocznie zwane shapie.