O NAS

3D MASTER oferuje kompleksowe, wszechstronne i nowoczesne rozwiązania z zakresu wykorzystania technologii 3D w wielu dziedzinach, m.in: przemysł, inżynieria odwrotna, nauka i edukacja, medycyna, muzealnictwo i grafika komputerowa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: precyzyjne urządzenia pomiarowe skanery 3D oraz zintegrowane oprogramowanie 3D CAD/CAM. Proponujemy także usługi skanowania 3D i druku 3D. Jesteśmy renomowanym dystrybutorem systemów CAD 3D / CAM - ZW3D, oprogramowania dla maszyn CNC. W ofercie proponujemy drukarki 3D i urządzenia dodatkowe. Świadczymy usługi doradztwa technicznego i szeroki zakres specjalistycznych szkoleń - w ofercie m.in. szkolenie CNC. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na kompleksową realizację wdrożeń w myśl naszej idei - "Od pomysłu do realizacji".

Projekt "Pomocna dłoń 3D"

 

proteza dłoni 3D enabling the future

 

Miło nam poinformować, że firma 3D Master przyłączyła się do działania Fundacji Otwarte Ramiona z Dziekanowa. Fundacja Splotu Ramiennego Otwarte Ramiona od dwóch lat zajmuje się pomocą na rzecz dzieci, które potrzebują protez. Tym razem zainicjowała pilotażowy projekt Pomocna dłoń 3D, w którym z wielką radością wzięliśmy udział razem z firmą Rabbit Form.

Ideą projektu „Pomocna dłoń 3D” jest niesienie realnej pomocy dzieciom niepełnosprawnym. Projekt polega na zaprojektowaniu, wykonaniu i przekazaniu potrzebującym dzieciom eksperymentalnych protez 3D, opracowanych i wydrukowanych w technologii 3D. Innowacyjne rozwiązania 3D - w tym mały skaner 3D EVA marki Artec oraz niewielka drukarnka 3D są w stanie w krótkim czasie odmienić / ułatwić życie niepełnosprawnym maluchom i poprawić jakość ich życia \. 

Dzieci, które najczęściej od urodzenia nie mają dłoni, dostają je wydrukowane dzięki najnowszym technologiom 3D. Na podstawie skanów 3D zostaje opracowania proteza, która następnie jest drukowana na drukarkach 3D. Dzieci same mogą wybrać kolor lub wzór sztucznej dłoni. Plastikowe kończyny swoim kształtem przypominają dłonie lubianych przez dzieci superbohaterów. 

 

proteza 3D enabling the future

 

Protezy 3D mają na celu ułatwienie codziennego życia dzieciom, a jednocześnie przyczyniają się do przyśpieszenia procesu integracji w zwyczajnym środowisku szkolnym.

Posługiwanie się protezą ma znaczący wpływ całe dzieciństwo - dziecko jest aktywne i fizycznie sprawne, zyskuje pewność siebie i samoświadomość, a tym samym staje się bardziej samodzielne i ma lepsze kontakty z rówieśnikami.

 

Proteza 3D ręki Otwarte ramiona

 

Używanie protezy 3D może być interesującym elementem zabawy, formą terapii, jak również zapobiegać rozwojowym wadom postawy.

 

Nowa ręka superbohatera, czyli jak powstaje proteza 3D

 

Relację z opracowania protezy 3D oraz mini-wywiad z naszym małym superbohaterem znajdą Państwo tutaj.

Najpierw należy przygotowywać skan 3D dłoni lub jej części, na podstawie którego zostanie opracowana proteza. Skaner 3D wykorzystujący wiązkę światła strukturalnego, całkowicie bezpieczny dla zdrowia, skanuje wszystkie niezbędne fragmenty, które zostaną użyte do stworzenia bazy pod protezę. Opracowanie powstałych skanów zajmuje zaledwie kilka minut.

Następnie sztuczna dłoń zostaje wydrukowana w najnowszej technologii 3D za sprawą drukarki 3D. Wydrukowanie takiej sztucznej ręki trwa ok. kilkunastu godzin. Finalnym etapem jest łączenie poszczególnych elementów protezy dłoni: sznurków i gumek pozwalających na funkcjonowanie mechanizmu protezy. Istotną sprawą jest również zamocowanie ochronnych elementów filcowych i zamontowanie rzepów dzieki którym proteza 3D przytwierdzana jest do nadgarstka.

Proteza wydrukowana technika 3D jest przeznaczona dla osób, które mają sprawny nadgarstek. Sztuczna ręka 3d działa właśnie na zasadzie poruszania mięśniami nadgrastka umożliwiając poruszanie palcami oraz chwytanie przedmiotów.  

Oto krótka foto-relacja z efektów wspólnego działania Fundacji oraz firm spod znaku nowych technologii 3D: 

 

Skan protezy Pomocna dłoń 3D

Skan protezy Pomocna dłoń 3D

3D skanowanie Pomocna dłon 1

skanowanie 3D proteza dłoni

Proteza 3D

Proteza 3D Fundacja Splotu Ramiennego

 

Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego to zespół ludzi pełnych pasji do pomocy osobom z uszkodzeniami ręki. Jako organizacja pożytku publicznego prężnie działa od 2000 roku, pomagając obecnie blisko 400 dzieciom w zdobyciu środków na specjalistyczne operacje i prowadzenie efektywnej rehabilitacji. 

 

A to kilka przykładów jak taka drukowana 3D dłoń, a nawet ramię  wydrukowane w 3D może ułatwić życie. I przede wszystkim sprawić ogromna radość wszystkim, którzy otrzymają taki prezent:

 

 

Osoby oraz firmy zainteresowane udziałem w projekcie „Pomocna dłoń 3D” prosimy o kontakt na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.