O NAS

3D MASTER oferuje kompleksowe, wszechstronne i nowoczesne rozwiązania z zakresu wykorzystania technologii 3D w wielu dziedzinach, m.in: przemysł, inżynieria odwrotna, nauka i edukacja, medycyna, muzealnictwo i grafika komputerowa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: precyzyjne urządzenia pomiarowe skanery 3D oraz zintegrowane oprogramowanie 3D CAD/CAM. Proponujemy także usługi skanowania 3D i druku 3D. Jesteśmy renomowanym dystrybutorem systemów CAD 3D / CAM - ZW3D, oprogramowania dla maszyn CNC. W ofercie proponujemy drukarki 3D i urządzenia dodatkowe. Świadczymy usługi doradztwa technicznego i szeroki zakres specjalistycznych szkoleń - w ofercie m.in. szkolenie CNC. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na kompleksową realizację wdrożeń w myśl naszej idei - "Od pomysłu do realizacji".

Firma Threeding digitalizuje zabytkowy

sobór w Bułgarii

 

Digitalizacja muzeów, tworzenie muzeów online oraz wirtualnych kolekcji dzieł sztuki to najnowszy trend na światowych rynkach. Muzeum wirtualne to znak naszych czasów nierozerwalnie związany z technologią 3D

Firma Threeding wyróżnia się na rynku dostawców usług skanowania 3D w Europie Wschodniej. Założona w 2013 roku przez grupę studentów z Narodowej Akademii Sztuki  w Bułgarii, Threeding.com jest prawdziwią skarbnicą drukowanych modeli 3D. Firma przetwarza cyfrowo takie obiekty jak historyczne eksponaty muzealne, współczesne rękodzieło i złożone części mechaniczne.  Najnowszym zbiorem w kolekcji firmy jest seria modeli anatomicznych, przeznaczonych głównie dla studentów medycyny do ćwiczeń. 

Obecnie wspólnie z firmą Ochrony Zabytków Kultury Vesk Consult realizują inny godny podziwu projekt. Założyciele Threeding.com Tzveta-Maria Partaleva i Stana Partalev mają w planie spędzenie kilku kolejnych tygodni w jednej z największych na świecie świątyń prawosławnych. W cerkwii pw. Św. Aleksandra Newskiego w Sofii będą skanować w 3D artefakty świątyni. Dzięki temu projektowi, cerkiew otrzyma bezpłatne egzemplarze cyfrowe zgromadzonych w niej dzieł sztuki. Modele 3D artefaktów przeznaczone będą do celów naukowych i edukacyjnych. Część modeli trafi również na stronę internetową Threeding.com.

 

Skanowanie 3D cerkiew w Sofii

Proces skanowania 3D - skanowany dzwon słynnej sofijskiej cerkwi p.w. Św. Aleksandra Newskiego w Bułgarii. 

„Jesteśmy bardzo podekstycowani naszym projektem we współpracy z Cerkwią Św. Aleksandra Newskiego” – zapewnia Stan Partalev. „Wcześniej skupialiśmy się jedynie na wystawach muzealnych, a tym razem skanujemy obiekty historyczne, które są nadal użytkowane i posiadają duchowe piękno.”

Do wykonania tego projektu wykorzystano skanery 3D Eva oraz Spider marki Artec. Poniżej prezentujemy obiekt zeskanowany przy pomocy skanera 3D Eva: dzwon pochodzący z dzwonnicy słynnego soboru. I choć dzwon zdobią liczne starannie dopracowanie płaskorzeźby  to efekty skanowania 3D są niesamowicie precyzyjne, prawda?

 

 

 Dzwon ze słynnej cerkwi pw. Aleksandra Newskiego w Sofii zeskanowany skanerem 3D Eva marki Artec.