O NAS

3D MASTER oferuje kompleksowe, wszechstronne i nowoczesne rozwiązania z zakresu wykorzystania technologii 3D w wielu dziedzinach, m.in: przemysł, inżynieria odwrotna, nauka i edukacja, medycyna, muzealnictwo i grafika komputerowa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: precyzyjne urządzenia pomiarowe skanery 3D oraz zintegrowane oprogramowanie 3D CAD/CAM. Proponujemy także usługi skanowania 3D i druku 3D. Jesteśmy renomowanym dystrybutorem systemów CAD 3D / CAM - ZW3D, oprogramowania dla maszyn CNC. W ofercie proponujemy drukarki 3D i urządzenia dodatkowe. Świadczymy usługi doradztwa technicznego i szeroki zakres specjalistycznych szkoleń - w ofercie m.in. szkolenie CNC. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na kompleksową realizację wdrożeń w myśl naszej idei - "Od pomysłu do realizacji".

Arnold Schwarzenegger zeskanowany w 3D jako Terminator Genisys

 

Arnold Schwarzenegger Terminator Genisys

 

Chłopcy z  Legacy Effects utrzymują nas pod wrażeniem swojej pracy dzięki oszałamiającym efektom specjalnym uzyskanym w takich hitach kinowych, jak: Avengers, Avatar i Świat Jurajski. Ostatnio wyemitowali nawet nowy film video prezentujący w jaki sposób tworzyli efekty specjalne do najnowszej części filmu Terminator Genisys. Pokazali w nim możliwości skanera 3D MH, wcześniejszego modelu marki Artec, na bazie którego powstał najnowszy skaner 3D Eva.

 

Na początku filmu widzimy jak ekipa tworzy model 3D poprzez skanowanie twarzy i głowy Arnolda Schwarzeneggera, a także przygotowuje to, co nazywają "starą szkołą odlewu”.

Scott Patton, główny projektant firmy, wyjaśnia dlaczego było im to potrzebne: "Mieliśmy przygotowany żywy odlew Arnolda i zrobiliśmy kilka skanów 3D twarzy i głowy Arnolda. Potem wzięliśmy to wszystko do obróbki w programie ZBrush, chodziło nam o dokładne „wyczyszczenie” i dopracowanie modelu. Następnie dołączyliśmy element stworzonej mózgoczaszki i  umieściliśmy go wewnątrz głowy. Zaczęliśmy rzeźbić w tym modelu jak chcieliśmy, zupełnie jak w glinie, tak jak to widać w oryginale. "

 

Efektem tych działań jest nieskazitelny makijaż hybrydowy, w którym wyeksponowano części wnętrza głowy czyli mózgoczaszki, idealnie wpasowanej w skórę twarzy Terminatora.