O NAS

3D MASTER oferuje kompleksowe, wszechstronne i nowoczesne rozwiązania z zakresu wykorzystania technologii 3D w wielu dziedzinach, m.in: przemysł, inżynieria odwrotna, nauka i edukacja, medycyna, muzealnictwo i grafika komputerowa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: precyzyjne urządzenia pomiarowe skanery 3D oraz zintegrowane oprogramowanie 3D CAD/CAM. Proponujemy także usługi skanowania 3D i druku 3D. Jesteśmy renomowanym dystrybutorem systemów CAD 3D / CAM - ZW3D, oprogramowania dla maszyn CNC. W ofercie proponujemy drukarki 3D i urządzenia dodatkowe. Świadczymy usługi doradztwa technicznego i szeroki zakres specjalistycznych szkoleń - w ofercie m.in. szkolenie CNC. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na kompleksową realizację wdrożeń w myśl naszej idei - "Od pomysłu do realizacji".

Geomagic - program do skanerów 3D

Rewolucyjny przełom w pracy 3D dzięki wykorzystaniu programu Geomagic Wrap.
Oprogramowanie Geomagic Wrap oferuje wygodne w użyciu i niedrogie rozwiązanie, które umożliwi szybkie i dokładne przeniesienie ścieżki z chmury punktów do siatki trójkątów 3D i modeli powierzchniowych. To doskonałe rozwiązane do natychmiastowego zastosowania m.in. w takich branżach: inżynieria odwrotna, produkcja, inżynieria, architektura, sztuka, wzornictwo przemysłowe i inne.

Jako dodatkową część usprawnień 3D, Geomagic dostarczył cyfrowy most, aby zapewnić tworzenie idealnych danych bezpośrednio do użycia podczas  drukowania 3D, frezowania, archiwizowania oraz do wielu innych zastosowań technologii 3D.

Wraz z najnowszym narzędziem Geomagic Exact Surfacing, Geomagic Wrap dostarcza bardziej nowoczesne i łatwiejsze w użyciu rozwiązania w zakresie funkcji modelowania do tworzenia modeli 3D bez skazy. Dostępne skrypty i makra również służą automatyzacji powtarzalnych zadań w procesie inżynierii odwrotnej.

Geomagic Wrap pozwala użytkownikom przekształcać chmurę punktów, dane sondy i importowane formaty 3D (STL, OBJ, itp.) w trójwymiarową siatkę trójkątów mających zastosowanie w sektorach produkcji, analiz, projektowaniu, rozrywce i archeologii.

Napoleon skanery 3D Figurki archeologia Katedra makieta
Obraz: Artisans du Passages. Obraz: HafenCity, Uniwersytet w Hamburgu. Obraz: Craig Crane.

 

Archeologia

Archeolodzy mogą wykorzystać możliwości technologii 3D, aby archiwizować i szczegółowo analizować petroglify i starożytne oznaczenia, często niezauważalne dla ludzkiego oka, używając Geomagic Wrap. Program posiada zdolność do bezpośredniego drukowania 3D, co umożliwia studentom i odwiedzającym muzeum bezdotykowe obcowanie ze starożytnymi artefaktami. 

Sztuka i rzeźbiarstwo

Za pomocą technologii 3D możesz stworzyć perfekcyjnie wykonane modele 3D dzieł sztuki oraz rzeźby w skali. Oprogramowanie Geomagic Wrap daje możliwość archiwizacji i rekonstrukcji nawet misternych i zniszczonych zabytków. Wybitni artyści i rzeźbiarze z całego świata korzystają z Geomagic Warp, aby pokazać fizyczne obiekty w trójwymiarowym świecie, dostarczając wodoszczelne dane 3D opracowane w wielu standardowych formatach.

Obrazowanie 3D do analiz, animacji i kręcenia filmów

W okamgnieniu stworzysz idealne, wodoszczelne modele 3D obiektów fizycznych. Powstaną one ze skanów 3D, przy użyciu zaawansowanych funkcji takich jak Finite Element Analysis (FEA) i Computational Fluid Dynamics (CFD).  Ponad to, artyści od efektów specjalnych i animatorzy mogą używać tych samych modeli 3D w Maya, 3ds Max oraz wielu innych.