O NAS

3D MASTER oferuje kompleksowe, wszechstronne i nowoczesne rozwiązania z zakresu wykorzystania technologii 3D w wielu dziedzinach, m.in: przemysł, inżynieria odwrotna, nauka i edukacja, medycyna, muzealnictwo i grafika komputerowa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: precyzyjne urządzenia pomiarowe skanery 3D oraz zintegrowane oprogramowanie 3D CAD/CAM. Proponujemy także usługi skanowania 3D i druku 3D. Jesteśmy renomowanym dystrybutorem systemów CAD 3D / CAM - ZW3D, oprogramowania dla maszyn CNC. W ofercie proponujemy drukarki 3D i urządzenia dodatkowe. Świadczymy usługi doradztwa technicznego i szeroki zakres specjalistycznych szkoleń - w ofercie m.in. szkolenie CNC. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na kompleksową realizację wdrożeń w myśl naszej idei - "Od pomysłu do realizacji".

Kompatybilność Artec Studio z systemem Windows 10

windows 10 Logo Artec 3D

 

Firma Artec przeprowadziła rozszerzone testy ze skanerami 3D Artec Eva i Artec Spider pod Windows 10, więc publikujemy ich wyniki.

Nasze testy obejmowały instalację Artec Studio, skanowanie 3D w różnych trybach i pełny post-processing.

Oba skanery testowano na dwóch najnowszych wersjach Artec Studio:

  • Artec Studio 9.2.5.4.
  • Artec Studio 10.1.0.92.

Instalacja

Instalacja Artec Studio i sterowników skanerów 3D Artec dla systemów Windows 10 odbywa się w zwykły sposób i jest podobna do instalacji aplikacji w systemie Windows 7 lub 8.

Na niektórych komputerach z systemem Windows 10, można napotkać komunikat ostrzegawczy (kod dpinst32), który należy pominąć i kontynuować instalację.

Wydajność skanowania (USB 2.0 i 3.0)

Zarówno skaner Artec Eva jak i Spider dobrze funkcjonowały we wszystkich trybach śledzenia w trakcie testów.

Niektóre komputery z systemem Windows 10 mogą zapewniać mniejszą szybkość skanowania urządzeniem Artec Eva, w przypadku gdy skaner jest podłączony do portu USB 3.0 i przechwytuje dane w trybie "Geometria + Tekstura". Wówczas szybkość skanowania (FPS) w dużej mierze zależy od chipsetu (proszę sprawdzić artykuł o zgodności USB 3.0 http://support.artec-group.com/hc/en-us/articles/203356122-USB-3-0-compatibility-Artec-Eva-Spider-Space-Spider-).

 

Post-processing - wydajność

Do tej pory nie odnotowano szczególnych problemów.

Jeśli chodzi o specyfikację sprzętową komputera to spełnia nasze wymagania minimalne, wydajność w systemie Windows 10 nie różni się od wyników post-processingu w systemie Windows 7 i 8.

* * *

Nasz zespół pomocy technicznej chętnie dostarczy więcej informacji i odpowie na wszystkie Państwa pytania. Prosimy wypełnić formularz http://www.skanery3d.eu/kontakt lub skontaktować się z nami pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.